دانلود پاورپوینت آسمانخراش تورسو جهت رشته معماری در 12 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

این آسمانخراش در سایتی متعلق به شرکت خانه سازی اروپا ، در شهر مالموی سوئد و در اسکله غربی تنگه میان دو کشور سوئد و دانمارک واقع شده است . سایت در محله از شهر با خانه ها و زمینهای کوچک قرار گرفته است . در کنار دریا نزدیک آسمانخراش تورسو، پارکهای کوچکی نیز دیده می شود .
طراحی ساختمان بر مبنای عنوان و مفهوم  Turning Torso به معنی اندام گردان صورت گرفته است .طراح اولیه این ساختمان بر اساس مجسمه ای به نام Twisting Torso از مرمر سفید است که سانتیاگو کالا تراوا آن را به الهام از فرم بدم انسان در حال چرخش و 20 سال پیش ساخته است .
این ساختمان با 190 متر ارتفاع و 54 طبقه دومین مجتمع آپارتمان مسکونی بلند در اروپا و مرتفع ترین اثر کالا تراوا است از مزایای منحصر به فرد این بنا ، امکان انتخاب منظره و دید توسط ساکنان است .در یک طبقه ممکن است آپارتمانی دید به دریا داشته باشد در حالی که آپارتمان مشایه آن در طبقه دیگر ، از منظره زمین های دور طرح آسمانخراش از 9 واحد مکعبی (هر یک شامل 5 طبقه )تشکیل شده است که با سعود به سمت بالا ، به نحوی دور هسته مرکزی می چرخند که بالاترین سطح برج 90 درجه ساعت گرد نسبت به پایین ترین سطح چرخیده است .ساختمان برج در  9 واحد 5 طبقه ای  طراحی و ساخته شده که این واحد ها به وسیله پله و آسانسورهای داخلی با هم ارتباط دارند. دو واحد مکعبی پایینی ، فضاهای تجاری و بقیه واحدها(152 واحد ) ، آپارتمانهای مسکونی هستند.که از 45 متر تا 230 متر مربع زیر بنا جهت هر واحد مسکونی متغیر می باشد .این آپارتمانها  33 نوع پلان متفاوت دارند .

 

 

 

 

فهرست مطالب:
معرفی سایت
معرفی بنا
سازه آسمانخراش
اجزای سازه مرکزی
روش ساخت
اجرای نمای برج
تست تونل باد